TOPlist

Háčkované vánoční ozdoby

Háčkované vánoční ozdoby jsou nedílnou součástí českých příbytků v čase Vánoc již od nepaměti. V některých rodinách se výroba háčkovaných ozdob předává z generace na generaci. V dřívějších dobách, kdy ještě nebyly tolik rozšířené skleněné vánoční ozdoby, patřily háčkované ozdoby k těm nejrozšířenějším. A jejich obliba se znovu vrací.


Nejobvyklejším motivem háčkovaných vánočních ozdob jsou sněhové vločky a vánoční hvězdy v nejrůznějším provedení. Nechybí ale ani další tematika – ať už náboženská či ryze vánoční. Oblíbené jsou proto vedle vloček a hvězdiček také vánoční andílci, košíčky nebo zvonečky.

Háčkované vánoční ozdoby jsou v zásadě dvojího druhu – strojově vyráběné a ručně háčkované. U strojově vyráběných ozdob převládají motivy vloček a další symetrické obrazce. Řada lidí ale nedá dopustit na ruční práci. K tradici Vánoc to tak nějak patří, a byť si již ozdoby většinou nevyrábíme doma sami, ručně vyráběné háčkované vánoční ozdoby dokáží naplnit naše obydlí pravou vánoční atmosférou.

Ručně háčkované zvonečky

Další výhodou háčkovaných ozdob je to, že jsou velmi univerzální. Jsou ideální k zavěšení na stromeček, ale stejně tak můžeme sněhovými vločkami či hvězdičkami vyzdobit okna nebo je použít jako dekoraci na sváteční stůl apod.

Háčkované vánoční ozdoby můžete objednat i prostřednictvím internetu. Vybírat můžete z bohaté nabídky originálních ručně vyráběných i strojově vyšívaných háčkovaných ozdob.

» Přejít na nabídku háčkovaných ozdob.